SANTEHNIKIS.1S.LV


SANTEHNIKAS PORTĀLS
 Latviski По русский In English


Cena: 199.00€

Dzeramā ūdens attīrīšanas sistēma RO5

Dzeramā ūdens attīrīšanas sistēma


Dzeramā ūdens attīrīšanas sistēmas RO 5 ir augsto tehnoloģiju produkts, kura pamatā ir dabisks filtrācijas process, kura nosaukums iratgriezeniskā osmoze. Pateicoties viņam, notiek vielu apmaiņa visos dzīvos organismos,  kuru katrajā dzīvajā šūnā nonāk barības vielas, un izvadās ārā sārņi. Pēc būtības, atgriezeniskās filtrācijas princips atkārto cilvēka nieres darbu.

Šī metode ļauj dabūt garantēti tīru, nekaitīgu un mīkstu ūdeni. Tāds ūdens ideāli der  ēdienu pagatavošanai, kā arī dzeršanai, neprasot  iepriekšēju uzvārīšanu vai kādu citu apstrādi.

70% Jūsu svars sastāv no ūdens. Tādā veidā, Jūsu veselība ir atkarīga no tā, kādu ūdeni Jūs dzerat.

Atgriezeniskās osmozes tehnoloģija

Argriezeniskās osmozes process, kā rūpnieciskās attīrīšanas metode, tiek izmantots no pagājušā gadsimta 60.-to gadu sākuma. Sākumā, attīrīšanas sistēmas kuras izmanto atgriezeniskās osmozes principu, bija izstrādātas pēc militārpersonu pasūtijuma priekš jūras ūdens atsāļošanas. Šī metode izrādijās daudz efektīvāka un ekonomiskāka nekā jebkura cita metode! Tieši šādas sistēmas tiek izmantotas priekš ūdens sagatavošanas farmakoloģijā un dzeramā ūdens izgatavošanas pudelēs. Alkoholiskās produkcijas izgatavotāji, kuri vēlas iegūt savu dzērienu nevainojamu kvalitāti, izmanto ūdeni kuru iegūst tieši ar atgriezeniskās osmozes metodi. Tehnoloģijas pilnveidošana darija iespējamu atgriezeniskās osmozes sistēmu izmantošanu mājas apstākļos.

Osmozes pamatā ir noteiktu izmēru molekulu un jonu  caurlaidspējas princips pāri puscaurlaidīgai membrānai, pie nosacijuma, ka membrāna atdala divus dažādas koncentrācijas sāļu šķīdumus. Piemēram, caur membrānu tiek ūdens molekulas, bet sašķaidītās ūdenī sāļu molekulas – netiek. Pateicoties sāļu šķīdumu koncentrācijas starpībai membrānas abās pusēs, ūdens molekulas pārvietosies no vāji koncentrēta šķīduma vairāk koncentrētā šķīdumā, pateicoties kam, vairāk koncentrētā šķīdumā paaugstināsies šķidruma līmenis. Divu dažādu koncentrāciju šķīdumu starpība līmeņu augstumā,proporcionāla spēkam, pateicoties kuram ūdens plūst caur membrānu; šis spēks saucās “osmotiskais spiediens”. Atgriezeniskā osmoze – tas ir tāds process, kad uz šķīdumu ar lielāku koncentrāciju papildus ietekmē ārejais spiediens kurš ir lielāks par osmotisko spiedienu, tādēļ ūdens molekulas kustēsies pretējā virzienā – no vairāk koncentrēta šķīduma uz mazāk (sālītu) šķīdumu.

Atgriezeniski osmotiskā membrāna

Pēc būtības, atgriezeniski osmotiskā membrāna – tā ir atgriezeniskās osmozes sirds un dvēsele. Sistēmas izstrādāšana sākās no membrānas izvēles, bet citi komponenti izlasās izejot no membrānas īpašībām. Membrānai piemīt poraina struktūra. Pores diametrs (»0,0001mikrons) ir pietiekams, lai izlaistu cauri ūdens molekulas, bet ir par mazu lai izlaistu cauri izšķīdušo vielu jonus un molekulas. Dažu izšķīdušo vielu izmēri (piemēram, nātrija joni, hlor-joni un tt.) nenozīmīgi atšķiras pēc izmēriem no ūdens molekulām. Tomēr, ir jāņem vērā nevis viņu faktiskos izmērus, bet viņu hidrāto apvalku diametrus, kuri ir vienlīdzīgi (0,0004-0,001mikronu), kas ir ievērojami vairāk nekā ūdens molekulu diametrs. Tādā veidā, ūdens molekulas brīvi iziet cauri membrānai, bet visas pārējās izšķīdušās substances paliek.

Ūdens molekulas, izspiežoties caur membrānas porēm, izjūt pretestību no membrānas puses – osmotisko spiedienu. Tādēļ priekš atgriezeniskās osmozes rašanās ir obligāti japielieto ārējo spiedienu, kurš pārsniedz osmotisko. Spiediens parastajā ūdensvada

maģistrālē (» 3-6bar) ir pietiekošs šiem mērķiem. Priekš sistēmām ar pazeminātu spiedienu

 (< 2.5bar) ir rekomendēts uzstādīt papildus sūkni.

Sadalītā ūdensvada plūsma, zem spiediena kurš pārsniedz osmotisko, padodas traukā ar membrānu, no kura iziet divas plūsmas: filtrāts, attīrīts no izšķīdušām vielām, un koncentrāts ar paaugstinātu (salīdzinot ar sākum šķidrumu) izšķīdušo vielu saturu.

Priekš tam, lai aizsārņotās vielas nesavāktos membrānas virsmā, atgriezeniskās osmozes tehnoloģijā ir plaši izmantota šķērsplūsmas metode. Laikā, kad šķidruma daļa plūst caur membrānu, cita daļa plūst gar membrānu, un izskalo no viņas aizturētās daļiņas. Tādā veidā, membrāna pašattīrās .

Galvenais šķērsplūdes metodē ir spiediena ierobežotājs. Viņš kontrolē sistēmas reģenerāciju (attīrītā ūdens daudzumu salīdzinoši ar ūdeni, kurš aiziet  kanalizācijā). Lai novērst aizsārņojošo vielu uzkrāšanos uz membrānas virsmas (dzelzs hidroksīds, cietības sāļi, kalcija sulfāts un tt.) caurteces ūdens ātrumam virs membrānas virsmas ir jābūt augstākam par noteiktiem rādītājiem.

Plūsmas norobežotāju rūpnīca-izgatavotājs samontē tādā veidā, lai viņš kontrolētu šķērsplūsmu apkārt membrānas darba virsmai tā, lai viņa paliktu vienmēr tīra. Patstāvīga norobežotāja parametru izmaiņa, var novest pie salūzšanas pašu galveno sistēmas elementu – atgriezeniskās osmozes membrānu.

Tādā veidā, atgriezeniskā osmoze nodrošina ļoti augstu attīrīšanas pakāpi. Daudz lielāku, nekā vairums tradicionālo filtrāciju metodes, kuru pamatā ir mehānisko daļiņu filtrācija un vielu adsorbcija ar aktivētās ogles palīdzību.

 

Sistēmas apraksts

Modelis RO BTC-5NP – daudzpakāpju ūdens attīrīšanas sistēma, kura nodrošina ievērojamu specifisku organisko un hlororganisko piesārņojumu, smago metālu, nitrītu, nitrātu, amonija sāļu, pesticīdu un citu ķīmisko vielu attīrīšanu. Pie tam, šī sistēma, nodrošina mikroorganismu un sporu atdalīšanu kuras atbild par Jūsu ūdens garšu un smaku.

Modelis RO BTC-5NP – paredzēta priekš ultratīra ūdens sagatavošanas no pilsētas udensvada vai jebkuras citas ūdens ieguves vietas ar atgriezeniskās osmozes metodi. Sistēmas ražība – līdz 100 l/diennaktī. Papild apstrādes sistēmu var pielietot kā pamat, vai kā arī ūdens sagatavošanas ķēdes pēdējo posmu.  Ienākošā ūdens kvalitātei ir jāatbilst zemāk norādītajām ekspluatācijas prasībām.

 

Izejošā ūdens prasības

-        PH diapazons.....................................................  2,0...11,0

-        Max sāļu saturs, mg/l.........................................  2000

-        Duļķainība (pēc formazīna)..............................  < 0,1

-        Dzelzs (Fe), mg/l..............................................  < 0,3

-        Mangāns (Mg), mg/l.........................................  < 0,05

-        Sērudeņradis (H2S), mg/l..................................  neesamība

-        Brīvais hlors (Cl2), mg/l....................................  < 0,5

 Sistēmas sastāvs

1 pakāpe (mehāniskā attīrīšana)

Mehāniskās priekštīrīšanas kartridža. Nodrošina atgriezeniskās osmozes membrānas aizsardzības funkciju no mehāniskām daļiņām (smiltis, plāva, rūse).

2 pakāpe (ūdens apstrāde ar aktivēto ogli)

Ogles kartridža, kura uzstādīta lai aizsargātu membrānu no brivā hlora, organisko savienojumu un mikroorganismu atdalīšanas.

3 pakāpe (ūdens apstrāde ar aktivēto ogli)

Otra ogles kartridža tiek uzstādīta  priekš ūdens priekšattīrīšanas, kurš pēc tam tiek padots uz membrānu. Viņa aizsargā membrānu no  paliekošiem organiskiem savienojumiem, hlororganiskiem savienojumiem un mikroorganismiem.

4 pakāpe (pamat attīrīšana)

Ūdens attīrīšanas pamat elements – atgrizeniskās osmozes membrāna ar ražību

100 l/diennaktī.Ūdens plūsma, kas tiek padota uz membrānu, dalās uz permeatu(attīrīts un atsāļots ūdens) un koncentrātu (ūdens kurš satur sāļus un citus piemaisījumus). Permeats tiek uzkrāts hidropneimatiskā tvertnē, bet koncentrāts

tiek aizskalots drenāžā.

5 pakāpe (beidzamā apstrāde ar aktivēto ogli)

Caurteces kartridža ar granulētu aktivēto ogli no kokosa čaumalas. Tiek uzstādīta starp krājēj tvertni un krānu. Ir paredzēta priekš organoleptisko rādītāju uzlabošanas ūdenim, kas tiek padots uz krānu priekš patēriņa.

Krājej tvertne ar kopējo tilpumu 2.5G uzkrāj attīrītā udens rezervi priekš komfortablas ūdens ieguves.

 

Filtrējošo elementu maiņas termiņi

-        Mehāniskais filtrs..........................................no 3 līdz 6 mēnešiem

-        Ogles filtrs.....................................................no 4 līdz 6 mēnešiem

-        Otrais ogles filtrs...........................................no 6 līdz 8 mēnešiem

-        Atgriezeniskās osmozes membrāna..............no 18 līdz 24 menešiem

-        Ogles filtrs (no kokosa).................................no 12 līdz 18 mēnešiem

 Piezīme: Filtrējošo elementu darbības laiks ir atkarīgs no ūdens sastāva un kvalitātes, kā arī sistēmas ekspluatācijas intensivitāti.

 

Attīrīšanas pakāpe kuru nodrošina atgriezeniskās osmozes membrāna

Piesārņojuma tips              Selektivitāte

-        Mehāniskās daļiņas/duļķainība  ...........  >99%

Neorganiskie elementi:

- Nātrijs  .....................  90 - 95%                    
- Magnijs.....................  93 – 98%                   
- Mangāns....................93 – 98%                    
- Dzīvsudrabs............93 – 98%                    
- Bikarbonāts.............90 –95%                    
- Fosfāti.....................93 – 98%                   
- Sulfāti......................93 – 98%             
- Cinks.......................93 - 98%                   
- Kalcijs.....................93 – 98%
- Dzelzs......................93 – 98%
- Varš.........................93 – 98%
- Hlorīdi.....................90 – 95%
- Nitrāti......................85 – 90%
- Cianīdi.....................90 – 95%
- Radioaktīvie nuklīdi......93 – 98%
- Stroncijs..................93 – 98%

Bioloģiskais piesārņojums:

Baktērijas/Vīrusi.............................................................................. > 99,9%

Organiskās vielas:

Organiskās molekulas ar molekulāro svaru > 200............................. > 99%
Organiskās molekulas ar molekulāro svaru < 200..........................līdz 99%

 

 

 

 

Ūdens un veselīgās minerālās vielas

Ar atgriezeniskās osmozes palīdzību var iegūt ļoti tīru ūdeni, bet viņš būs atsāļots. Te rodas viens interesants aspekts – pēc amerikāņu standartiem, tādu ūdeni var lietot uzturā. Pēc padomju higiēnistu viedokļa, ūdenim ir jāsatur noteiktu daudzumu nātrija un kalcija sāļu, kurus tādi filtri noņem! Nekur pasaulē ūdens neskaitās par minerālo sāļu avotu. Daudz sekmīgāk šo sāļu trūkumu var aizpildīt ar sabalansētu uzturu vai speciālu tablešu palīdzību. Priekš tam, lai dabūtu 1.gramu kalcija no ūdens, Jums būs vajadzīgs izdzert no 8 līdz 25 litri ūdens diennaktī. Diennakts laikā, (ūdens un šķidra barība), cilvēks lieto no 1,2 līdz 3 litri šķidruma.

Dažos materiālos, publicētos nopietnos izdevumos, ir norādīts: “Kā zināms, ar ūdeni mēs dabujam līdz 25% diennakts ķīmisko vielu vajadzību”.Pie tam, šis cipars, klejo pa dažādiem izdevumiem. Bet pēc PVO (Pasaules Veselības Organizācija) speciālistu domām šis cipars sastāda 6 – 8%.

Pat iztērējot kaudzi laika un izstudējot  dažādus materiālus, kuri ir saistīti ar makro- un mikroelementiem, var atrast tikai vienu elementu – fluors, par kuru ir norādīts, ka viņa ienākšanas avots cilvēka organismā ir ūdens. Pa visiem pārējiem viennozīmīgi ir teikts, ka viņu ienākšanas avots ir pārtika.

Piemēram:

 

 

 

Vajadzīgais H2O

Min.vielu

 

Produkta daudzums

Elements

Dien-

Max vielas 

daudzums 100%

ieguve no H2O

Alternatīvais

lai dabūtu min.vielas

 

nakts

koncentrācija 

normas iegūšanai

(iespējamais %)

avots

ienākošās ar

 

deva

ūdenī

 

 

 

H2O

 

 

 

 

 

Sēnes kaltētas (606mg%)

24g

 

 

 

 

 

Pupas (540mg%)

36g

 

 

 

 

 

Siers cietais (500mg%)

29g

Fosfors

1200mg

 1,2mg/litrs

1000 litri

0.12%

Auzu putraimi (350mg%)

41g

 

 

 

 

 

Cepumi (320mg%)

45g

 

 

 

 

 

Zivis (250mg%)

58g

 

 

 

 

 

Liellopu gaļa (188mg%)

77g

 

 

 

 

 

Rudzu maize (158mg%)

91g

 

 

 

 

 

Arbūzs (224mg%)

27g

 

 

 

 

 

Rieksti (200mg%)

30g

 

 

 

 

 

Griķi (200mg%)

30g

Magnijs

500mg

  50mg/litrs

10 litri

12%

Auzu putraimi (116mg%)

52g

 

 

 

 

 

Zirņi (107mg%)

56g

 

 

 

 

 

Kukurūza (107mg%)

56g

 

 

 

 

 

Siers cietais (50mg%)

120g

 

Protams, ir jāsaprot, ka dotie cipari nevar kalpot par uztura rekomendācijām. Ar to nodarbojas vesela zinātne – Dietoloģija. Šā tabula vienkārši ilustrē to faktu, ka cilvēkam nepieciešamos makro- un mikroelementus daudz vieglāk un galvenais reālāk dabūt no uztura, nekā no ūdens.

 

 

P.S.  Cienījamais pircēj !!!

         Neaizmirstiet, ka pēc RO sistēmas BTC-5NP uzstādīšanas visus ogles

         kartridžus, kā arī krājējtvertne, ir jāizskalo ar pietiekamu (15litri) ūdens

         daudzumu. Neaizmirstiet, ka visas blīvgumijas pirms uzstādīšanas ir

         jāpārklāj (jāiesmērē) ar speciāla līdzekļa palīdzību.

Reversās osmozes sistēmas produktivitāte:

- ja spiediens ūdensvadā mazāk par 3 atmosfērām - mazāk par 40 - 80 litriem dienā

- ja spiediens ūdensvadā 3 atmosfēras - ap 40 - 80 litriem dienā

- ja spiediens ūdensvadā 4 atmosfēras - ap 80 - 120 litriem dienā

- ja spiediens ūdensvadā 5 atmosfēras - ap 120 - 150 litriem dienā

Visas preces ir norādītas ar +21% PVN