SANTEHNIKIS.1S.LV


SANTEHNIKAS PORTĀLS
 Latviski По русский In English

Tualetes poda izvēle


Komentārs:

irina* - 2016-08-07 22:22
Super info. Paldies. bet nez kapec man neveras bildes, bet tas nekas, jo loti labi viss paskaidrots.


Kā nekļūdīgi izvēlēties pareizo tualetes podu, lai vēlāk nenāktos nožēlot !?!

tualetes pods vannas istabā

Tu noteikti kaut reizi esi saskāries (-usies) ar pārdevēja nekompetenci tādā vai citādā jautājumā. Diemžēl, vairumā gadījumu situācija ir līdzīga, bet risinājums tikai viens – paļauties uz savām zināšanām. Šis raksts tev palīdzēs saprast galvenās atšķirības, priekšrocības vai trūkumus, meklējot labāko risinājumu no šodienas plašā piedāvājuma klāsta.

 

 

 

 

 

 

1. Kādu konstrukciju izvēlēties savienojumam ar kanalizācijas cauruli?

Pirmais un svarīgākais ir noskaidrot, kāda ir ūdens izvades sistēma kanalizācijas caurulei – vertikāla, horizontāla vai slīpveida (leņkveida). Šī informācija parasti ir norādīta kopā ar konkrētā modeļa nosaukumu. Aplūko doto piemēru.

tualetes podi vannas istabai

Konkrētajā paraugā ir norādīti visi trīs tualetes poda tipi ūdens izvadīšanai: vertikālais, horizontālais un slīpais, jeb leņķveida.

 

uzmanībuJa pods tiks uzstādīts ar meistara palīdzību, vispirms noskaidro no viņa galvenos kritērijus pēc kuriem vadīties, iegādājoties tualetes podu.

 

Iesākumā der noskaidrot par ūdens noteci – horizontālo, vertikālo vai slīpo.

Piemēram, ja vēlies, lai tualetes pods atrastos pēc iespējas tuvāk aizmugurējai sienai, atstājot vairāk brīvas vietas, uzzini, vai kanalizācijas caurule ļaus pielāgot horizontālo variantu vai tomēr labāk izvēlēties variantu ar slīpo leņķi.

Šo visu izrunā ar meistaru, lai vēlāk nerastos problēmas pie uzstādīšanas

 

2. Kādu modeli un konstrukciju izvēlēties tualetes podam

Tagad, ņemot vērā augstāk minēto informāciju, vari doties uz veikalu un atlasīt tikai tos modeļus, kuri der kanalizācijas sistēmai.

Kuriem podiem nav šļakatu, nosēdumu utt.?

Zinošāki pircēji parasti griežas pie veikala pārdevēja- konsultanta ar vienu vienkāršu lūgumu- "Galvenais, lai nav sļakatu"! Tu noteikti saprati, par ko iet runa. :) Šis visnotaļ delikātais un svarīgais aspekts mēdz sagādāt visai nepatīkamas sajūtas vēlāk.

Agrākajiem tualetes podiem bija horizontāla ūdens notece. Vispirms viss nokļuva horizontāli, bet pēc tam tika noskalots ar lielu daudzumu ūdens. Šodienas ražotāji ir atteikušies no šāda tipa konstrukcijas, jo tai ir vairāki trūkumi, kā, piemēram, nepatīkamas smakas un liels ūdens patēriņš.

 

(tualetes pods ar horizontālo ūdens noteci)

 

padomju laika tualetes pods

Mūsdienīgiem tualetes podiem ir tā sauktā „piltuves forma”, kurā viss uzreiz nonāk ūdenī. Rezultātā nav pastiprinātas smakas, nosēdumi un ūdens patēriņš, kas nepieciešams noskalošanai, ir salīdzinoši mazāks.

 

(tualetes pods ar piltuves formu ūdens notecei)

 

tualetes pods ar piltuves formu

Tomēr šai konstrukcijai ir trūkums, kas vairumā gadījumu sagādā nepatīkamas izjūtas – šļakatas!

Ko iesākt? Lūk risinājums.

Bez kautrēšanās ar parastu mērlenti izmēri atstatumu no piltuves līdz poda malai, kur parasti noliecies. To zinot varēsi precīzi noteikt atstatumu, izvēloties jaunu podu, un zināt – būs vai nebūs nepatīkamo šļakatu. Nav precīzāka veida, kā to izdarīt, tāpat, kā nav universāla poda, kas derētu visiem cilvēkiem. Mēs esam dažādi un ieradumi mums ir dažādi. Viens un tas pats pods vienam var sagādāt diskomfortu, bet citam komfortu.

tualetes pods pēc saviem izmēriem

padoms Padoms

Nepaļaujies uz acu mēru, jo tā tu kļūdīsies. Nomēri! Izmanto mērlenti arī veikalā, lai salīdzinātu mērījumus.

Turpinājumā noskaidrosim galvenās atšķirības konstrukcijā

Visbiežāk veikalos manāmi tualetes podi ar trīs atšķirīgām formām – piltuves (vertikālā), ar horizontālo – palielināto pamatni vai arī ieslīpu nobīdi (tuvāk priekšējai vai aizmugurējai malai).

Skatīt paraugus zemāk.

dažādi tualetes podi

Attēlā redzami trīs veidi, kuri savā starpā ir atšķirīgi. Pirmais, pa kreisi ir tualetes pods ar piltuves formu, kur ūdens notece atrodas pašā centrā. Savukārt, attēlā pa labi ir pods ar ieslīpu malējo sieniņu. Attēlā pa vidu ir līdzīgs padomju laikā ražotajiem ar horizontālo ūdens noteci. Šis veids netiek rekomendēts, jo ietver visus vecā tipa trūkumus, galvenokārt, pastiprināto smaku, nosēdumus un lielu ūdens patēriņu.

Vēlams, lai tas ko mēs atstājam podā, nonāktu uz noteces malas, lai to viegli noskalot ar ūdeni – bez šļakatām un daudzajiem nosēdumiem.

Nav svarīgi, kādas konstrukcijas tas būs. Galvenais, lai tas būtu piemērots tev. Piemēram, ja uz apmales sēžoties, tu atrodies tuvāk priekšējai malai, izvēlies podu ar priekšējo izliekumu, ja vairāk uz aizmuguri- ar aizmugurējo.

 

Tualetes pods, kas pasargā no šļakatām

Šodien gandrīz vai katra tualetes poda konstrukcija paredz šo aizsargfunkciju, bet vairumā gadījumu tas ir mānīgs triks, lai piesaistītu pircēja uzmanību. Ir nepieciešams pašam par to pārliecināties, saprast kā tā darbojas.

Visa pamatā ir ūdens noteces īpašā ģeometriskā konstrukcija. Tā pēc savas uzbūves ir maksimāli sašaurināta lejasdaļā un nobīdīta uz vienu vai otru malu atkarībā no konkrētā modeļa. Savukārt, ūdens līmenis atrodas pēc iespējas zemāk.

 

Kā noteikt ūdens līmeni poda notecē

Mēs noskaidrojām, kas ir pretšļakatu sistēma. Tāpat mēs zinām, ka ūdens līmenim podā nepieciešams būt pēc iespējas zemākam. Tomēr, kā noteikt ūdens līmeni, ja veikalā pods nav pieslēgtā veidā?

padoms Padoms

Novelc iedomātu līniju un tu aptuveni redzēsi ūdens līmeni konkrētajā podā. Lūk arī paraugs.

tualetes poda konstrukcija šķērsgriezumā

 

Skalošanas sistēma – horizontālā vai rinķveida

Pastāv divas ūdens skalošanas sistēmas no kurām viena ir horizontālā (vērsta uz leju), bet otra riņķveida (aptverot visas malas).

Priekšrocības un trūkumi:

Horizontālā – ūdens notece ir vērsta tieši uz leju, kas šādā gadījumā nav pietiekami kvalitatīva, jo noskalo tikai daļu no poda iekšienes. Tas, savukārt, atsaucas uz vispārējo higiēnu. Ātri parādās nepatīkamas smakas un pods biežāk jātīra ar ķīmiskiem tīrīšanas līdzekļiem.

Riņķveida – ūdens notece aptver visu podu, skalojot no trīs punktiem vienlaicīgi, tādā veidā noskalojot visu poda iekšpusi. Tādēļ šis tiek vērtēts, kā labākais variants.

 

Poda vāka izvēle

Galvenokārt veikalos pieejami standarta podu vāki, kas ir izgatavoti no vienkāršas plastmasas. Tomēr ir arī dārgāki risinājumi, kas sevī ietver amortizējošu mehānismu. Tāds pods, protams, izmaksās dārgāk, bet ļaus izvairīties no nepatīkamiem trokšņiem un pasargās poda konstrukciju no trieciena.

 

Noslēgumā

Visbeidzot pirms pirkuma, neaizmirsti pārbaudīt poda vizuālo stāvokli no iekšpuses un ārpuses. Jebkura skrambiņa vai plaisa ir defekts, ko vēlāk būs grūti pierādīt.

Tāpat pārbaudi montāžas komplektu. Ja ir iespējams, izvēlies silikona blīves, jo tās kalpo ilgāk par parastajām gumijas.

Ieskaties ūdens rezervuārā vai tajā ir viss nepieciešamais.

Tas arī viss! Dodies uz veikalu un piemeklē sev atbilstošu risinājumu vadoties pēc iegūtās informācijas.

Materiāls daļēji tulkots no krievu valodas ar atlasītām ilustrācijām.



Padalieties ar citiem – nospiediet uz kādu no zemāk redzamajām sociālajām pogām, lai to var  izlasīt arī jūsu draugi un paziņas!

Komentāri (1)  |  2014-02-11 04:00  |  Skatīts: 11982x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
irina* - 2016-08-07 22:22
Super info. Paldies. bet nez kapec man neveras bildes, bet tas nekas, jo loti labi viss paskaidrots.


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ